Pościel z satyny bawełnianej. Zdrowo i elegancko!

Pościel z satyny bawełnianej

Pościel z satyny bawełnianej to wysokiej jakości produkt, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania. Posiada ona najlepsze właściwości bawełny oraz elegancki wygląd satyny. Łączy w sobie wiele korzyści dla zdrowia i codzienną funkcjonalność. Zapewnia komfortowy odpoczynek i przyjemne odczucia. Jest to pościel niewymagająca specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych w celu zachowania estetyki.

Spis treści
Dobra dla Twojego zdrowia!
Funkcjonalność i estetyka
Wykonanie
Merceryzacja
Splot
Korzyści
Jak o nią dbać?
Pierwsze użycie pościeli

Pościel z satyny bawełnianej: dla Twojego zdrowia

Pościel z satyny bawełnianej – brzmi zdrowo? Komfortowy sen wpływa na samopoczucie oraz ogólny stan zdrowia. Niespokojna noc lub nieprzyjemne materiały, mogą wpłynąć na samopoczucie w ciągu dnia. Podczas snu, skóra potrzebuje możliwości swobodnego oddychania, dlatego pościel powinna być przewiewna i miła w dotyku. Bardzo istotny jest wybór odpowiedniego materiału na pościel, satyna bawełniana więc sprawdzi się doskonale.

Wrażliwa skóra

Skóra w trakcie snu, może ulegać podrażnieniom oraz otarciom. Gładki materiał i przewiewność to podstawa wysokojakościowej pościeli. Naturalność tkaniny, jaką charakteryzuje się satyna bawełniana, gwarantuje bezpieczeństwo. Dlatego pościel ta sprawdzi się dla osób, które mają wszelakie problemy skórne. Przewiewność pozwala skórze na oddychanie i regenerację w nocy. Takie schorzenia jak atopowe zapalenie skóry lub łojotokowe zapalenie skóry, wymagają szczególnej ostrożności w dobieraniu materiałów mających ze skórą styczność.

Potliwość

Satyna wykonana z bawełny jest tkaniną odprowadzającą wilgoć. Oznacza to, że nigdy więcej nie będziesz odczuwał pocenia się podczas snu. Ciepłe, letnie noce przestaną stanowić problem i nie będziesz musiał wybierać pomiędzy spaniem bez przykrycia lub wysoką temperaturą pod kołdrą. Jest to materiał, który posiada właściwości chłodzące latem oraz doskonale utrzymuje ciepło w chłodniejsze pory roku.

Alergia

Gładka tkanina jest bardzo prosta do oczyszczania z kurzu domowego. Dlatego też nadaje się dla alergików. Roztocza kurzu domowego, będziesz mógł bardzo łatwo usunąć, zapewniając sobie spokojny sen bez uciążliwych dolegliwości.

Komplet pościeli z satyny bawełnianej

Funkcjonalność i estetyka pościeli z satyny bawełnianej

Pościel z satyny bawełnianej jest nie tylko funkcjonalna, korzystnie wpływając na zdrowie, ale także bardzo elegancka. Gładka faktura i połyskliwość nadają jej wyjątkowy wygląd ekskluzywnej tkaniny. Wizualna strona pościeli zachwyci Cię, nawet jeśli masz wysokie wymagania i pozwoli na zachowanie klasy oraz stylu w sypialni. Posiadając taką pościel, nie będziesz potrzebować dodatkowej narzuty lub pledu na swoje łóżko.

Wytrzymałość

Pościel ta jest niezwykle wytrzymała. Wynika to ze sposobu jej produkcji, która zapewnia trwałość materiału. Nie rozciąga się w praniu, nie przeciera się oraz nie rozdziera. Naturalność tkaniny zapewnia długotrwałą i najwyższą jakość, która nie ulega pogorszeniu podczas codziennego użytkowania. Ze względu na właściwości oraz wytrzymałość, doskonale nadaje się jako pościel dziecięca.

Kolor

Zwykłe, bawełniane poszewki mają tendencję do blaknięcia podczas prania oraz używania na co dzień. Natomiast materiał z jakiego wykonana jest nasza pościel pozostaje w oryginalnym i nasyconym kolorze nawet po wielokrotnym praniu. Połysk jaki posiada, nadaje wyjątkowego charakteru i stylu, dzięki czemu odpoczynek będzie jeszcze bardziej komfortowy.

Przyjemność w dotyku

Nasza pościel jest niezwykle przyjemna dla skóry. Spanie pod tak miłym przykryciem zapewnia spokojny sen, niezaburzony nieprzyjemnymi odczuciami. Podczas odpoczynku nic nas nie podrażnia i możemy oddać się w 100% wypoczynkowi.

Wykonanie

Nasze tkaniny są wykonywane w specjalnym procesie. Dzięki temu zyskują one znacznie funkcjonalniejszą formę od czystej satyny. Jest mniej połyskliwa i śliska, lecz jednocześnie bardzo lekka i ciepła.

Merceryzacja

Jest to proces, któremu poddaje się bawełnę, aby pozbawić ją matowości. Merceryzacja polega na zastosowaniu wodorotlenku sodu. Włókno zyskuje połysk, staje się znacznie bardziej wytrzymałe i elastyczne, można z większą łatwością zafarbować je na intensywne kolory.

Splot

Materiał przez nas produkowany charakteryzuje się splotem atłasowym. Oznacza to, że jest on jednostronny. To właśnie splot sprawia, że tkanina jest taka miękka, elastyczna i efektowna. Pokrycia układów wątku oraz osnowy wzajemnie się pokrywają w całości, dlatego tkaniny różnią się z każdej strony.

Korzyści

W wyniku połączenia bawełny z satyną, pościel zyskuje wiele korzyści. Czysta bawełna zapewnia ciepło i funkcjonalność, natomiast satyna zapewnia miękkość, połysk i szlachetny wygląd. Pościel ta uznawana jest za jedną z najlepszych, które nadają się na każdą porę roku.

Jak dbać o ekskluzywną pościel z satyny bawełnianej?

Jak zadbać o pościel z satyny bawełnianej by spełniała nasze oczekiwania i służyła nam długo? Pościel to rzecz, z którą mamy styczność przez wiele godzin każdej nocy. Oznacza to, że wszelkie drobnoustroje obecne na niej, mogą w prosty sposób przejść na skórę. Wymiana oraz pranie pościeli powinno odbywać się regularnie co około 2-3 tygodnie.

Temperatura

Każda pościel posiada własną metkę, na której określone są wszystkie zalecenia producenta. Temperatura prania nie może przekraczać 60 stopni. W przeciwnym razie pościel może bardzo szybko ulec zniszczeniom i stracić swoje właściwości. Bardzo ważne jest, abyś pościel prał oddzielnie od innych ubrań lub tekstyliów. Na pościeli mogą osadzać się pyłki lub zabrudzenia z reszty materiałów.

Środki piorące

Wybielacz nie jest wskazanym środkiem do stosowania w przypadku satyny bawełnianej. Płyn do prania lub proszek powinien być delikatny i zastosowany jedynie w zalecanej ilości. Zły wybór środków piorących da się zauważyć nieestetycznymi plamami.

Prasowanie

Dobra pościel nie wymaga prasowania. Wystarczy, że pościel wypierzesz złożoną, nie odwirujesz pościeli po praniu i powiesisz całkowicie rozłożoną i lekko wilgotną. W trakcie wieszania na lince lub suszarce, pościel nie może być zagięta. Dzięki temu zmaleje również ryzyko zniszczenia lub zaciągnięcia tkaniny.

Pierwsze użycie pościeli

Pranie nowej pościeli jest obowiązkowe. Na powierzchni materiału, mogą znajdować się pozostałości lub zanieczyszczenia wynikające z produkcji, transportu lub przechowywania jej. Ponadto pościel zyska pięknego zapachu, Twojego ulubionego płynu do płukania i odpoczynek będzie jeszcze przyjemniejszy.

Wybór pościeli jest bardzo istotny. Powinna ona nie tylko pasować do Twojego wnętrza, lecz przede wszystkim być funkcjonalna. Satyna bawełniana gwarantuje spełnienie wszystkich Twoich oczekiwań. Będzie piękna i jednocześnie wytrzymała. Zapewni komfortowy odpoczynek oraz wiele korzyści. Doskonale sprawdzi się w chłodniejsze dni, ponieważ właściwości bawełny zapewniają ciepło. Natomiast latem pozwoli ochłonąć po całym dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *